Nowości

Czy Głowaczów stać na IV ligę? O tym w wywiadzie z prezesem Legionu

Piłkarze Legionu Głowaczów są nowym liderem Tymex Ligi Okręgowej. W prawie 60-letniej historii tego klubu, to pierwszy taki moment, aby drużyna przewodziła na tym szczeblu. Młody prezes Kamil Witkowski zgodził się na krótki wywiad.

* Gratulacje panie prezesie. Przypomina pan sobie taką sytuację, aby Legion był liderem "okręgówki"?

- Nie i z tego co mi wiadomo, to nasz pierwszy raz. Mam nadzieję, że nie ostatni. Cieszymy się bardzo. Odebrałem kilka telefonów z gratulacjami, ale każdy pytał "co dalej".

 

* No właśnie panie Kamilu, co dalej? Awans do czwartej ligi?

- Spokojnie. Mamy chłodne głowy i podchodzimy do tego z dużym dystansem. Przeciez nawet gdybyśmy myśleli o awansie do czwartej ligi to droga do sukcesu jest bardzo długa i wyboista. W tabeli w naszym sąsiedztwie są zespoły z Warki, Zwolenia, Lipska, Iłży, z większych ośrodków, z większym potencjałem i znacznie większym budżetem. 

 

* Spodziewał się pan, że drużyna będzie tak wysoko w lidze?

- Wierzyłem, że będziemy w czołówce. Doszli do nas bramkostrzelni Piotr Bolek i Mateusz Szczepański. Nie liczyłem natomiast na fotel lidera.

 

* Wraz ze Szczepańskim doszedł z Prochu Pionki sponsor, Mariusz Grabowski. W poprzednim klubie im się nie udało osiągnąć sukcesu. Myśli pan, że tu będzie lepiej?

- NIe wiem dlaczego im się nie udało, ale wcale ta historia nie musi się powtórzyć u nas. Proszę mi wierzyć, że mamy w Legionie jeden z najniższych budżetów w okręgówce. Chłopaki nie mają stypendiów, tylko symboliczne premie za mecze. Żyjemy w małym środowisku, mamy mały klub, stworzyliśmy dobry kolektyw i tu chyba jest klucz do sukcesu.

 

* Jesteście gotowi finansowo i organizacyjnie na awans do czwartej ligi?

- Ja w temacie awansu będę bardziej rozmowny w styczniu. Przed nami mecze z KS Warka i Polonią Iłża. Jeśli wygramy oba te mecze, to chyba na serio rozbudzimy apetyty wszystkich w naszej miejscowości. Będę miał jeszcze spotkanie z władzami gminy i sponsorami i wówczas będę mądrzejszy w tym temacie.

 

* Czy w kwestiach infrastruktury spełnicie wymagania?

- Mam zapewnienie władz gminy, że w 2014 roku nasz budynek klubowy przejdzie gruntowny remont. Będą szatnie, pomieszczenie dla sędziów, natryski, parking. Wszystko na tyle nowoczesne, aby spełnić wymogi.

 

* Za kilka dni gracie z Warką, wiceliderem. Ten mecz będzie szlagierowy nie tylko dlatego, że gracie z zespołem z czołówki?

- Nasze pojedynki z Warką są szczególne bez względu na to, które miejsce zajmują drużyny. Ja wywodzę się z Warki, trener Zbyszek Osiński grał tam kiedyś, również kilku naszych piłkarzy grało w KS Warka. Nic więc dziwnego, że dla obu drużyn to szczególny mecz. Teraz bęzie to potyczka lidera z wiceliderem.

 

* Ma pan 34 lata. Jest pan chyba najmłodszym prezesem w Tymex Lidze Okręgowej?

- Prawdopodobnie jednym z najmłodszych, bo nie wiem ile lat ma prezes Arur Prasek z Jodły Jedlnia, czy Paweł Kozak z Powiślanki Lipsko. Myślę, że wiek nie ma tu większego znaczenia. Trzeba kochać swój klub i poświęcić się tej "robocie" bez reszty. Inaczej sukcesów nie będzie. 

 

Rozmawiał Bartosz Wolski

Źródło: Kozienice24.pl

 

04-11-2013 BaWol
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

KONTO UŻYTKOWNIKA

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ogłoszenia drobne

Siatka na ogrodzenie kortu tenisowego
Siatka na ogrodzenie kortu tenisowego wykonana z polipropylenu PP pozwoli na zatrzymanie wszystkich pędzących z dużymi prędkoś...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
ORIFLAME- Zostań Konsultantką lub/i buduj grupę!
Odkryj fascynujący świat Oriflame! Dołącz do nas i zostań członkiem Klubu Oriflame! Kupuj kosmetyki dla siebie w cenach hurtow...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
kupię mercedesa Sprintera 208 210 212 213 216 308 310 311 312 313 316 408 410 412 413 416 kupię Mercedes Kaczkę 207 208 209 210
kupię mercedesa Sprintera 208 210 212 213 216 308 310 311 312 313 316 408 410 412 413 416 kupię Mercedes Kaczkę 207 208 209 210 ...
Cena: 10
Lokalizacja: Kutno
Szczegóły ogłoszenia
facebook

 

Płatności online zapewnia: