Nowości

Czy Głowaczów stać na IV ligę? O tym w wywiadzie z prezesem Legionu

Piłkarze Legionu Głowaczów są nowym liderem Tymex Ligi Okręgowej. W prawie 60-letniej historii tego klubu, to pierwszy taki moment, aby drużyna przewodziła na tym szczeblu. Młody prezes Kamil Witkowski zgodził się na krótki wywiad.

* Gratulacje panie prezesie. Przypomina pan sobie taką sytuację, aby Legion był liderem "okręgówki"?

- Nie i z tego co mi wiadomo, to nasz pierwszy raz. Mam nadzieję, że nie ostatni. Cieszymy się bardzo. Odebrałem kilka telefonów z gratulacjami, ale każdy pytał "co dalej".

 

* No właśnie panie Kamilu, co dalej? Awans do czwartej ligi?

- Spokojnie. Mamy chłodne głowy i podchodzimy do tego z dużym dystansem. Przeciez nawet gdybyśmy myśleli o awansie do czwartej ligi to droga do sukcesu jest bardzo długa i wyboista. W tabeli w naszym sąsiedztwie są zespoły z Warki, Zwolenia, Lipska, Iłży, z większych ośrodków, z większym potencjałem i znacznie większym budżetem. 

 

* Spodziewał się pan, że drużyna będzie tak wysoko w lidze?

- Wierzyłem, że będziemy w czołówce. Doszli do nas bramkostrzelni Piotr Bolek i Mateusz Szczepański. Nie liczyłem natomiast na fotel lidera.

 

* Wraz ze Szczepańskim doszedł z Prochu Pionki sponsor, Mariusz Grabowski. W poprzednim klubie im się nie udało osiągnąć sukcesu. Myśli pan, że tu będzie lepiej?

- NIe wiem dlaczego im się nie udało, ale wcale ta historia nie musi się powtórzyć u nas. Proszę mi wierzyć, że mamy w Legionie jeden z najniższych budżetów w okręgówce. Chłopaki nie mają stypendiów, tylko symboliczne premie za mecze. Żyjemy w małym środowisku, mamy mały klub, stworzyliśmy dobry kolektyw i tu chyba jest klucz do sukcesu.

 

* Jesteście gotowi finansowo i organizacyjnie na awans do czwartej ligi?

- Ja w temacie awansu będę bardziej rozmowny w styczniu. Przed nami mecze z KS Warka i Polonią Iłża. Jeśli wygramy oba te mecze, to chyba na serio rozbudzimy apetyty wszystkich w naszej miejscowości. Będę miał jeszcze spotkanie z władzami gminy i sponsorami i wówczas będę mądrzejszy w tym temacie.

 

* Czy w kwestiach infrastruktury spełnicie wymagania?

- Mam zapewnienie władz gminy, że w 2014 roku nasz budynek klubowy przejdzie gruntowny remont. Będą szatnie, pomieszczenie dla sędziów, natryski, parking. Wszystko na tyle nowoczesne, aby spełnić wymogi.

 

* Za kilka dni gracie z Warką, wiceliderem. Ten mecz będzie szlagierowy nie tylko dlatego, że gracie z zespołem z czołówki?

- Nasze pojedynki z Warką są szczególne bez względu na to, które miejsce zajmują drużyny. Ja wywodzę się z Warki, trener Zbyszek Osiński grał tam kiedyś, również kilku naszych piłkarzy grało w KS Warka. Nic więc dziwnego, że dla obu drużyn to szczególny mecz. Teraz bęzie to potyczka lidera z wiceliderem.

 

* Ma pan 34 lata. Jest pan chyba najmłodszym prezesem w Tymex Lidze Okręgowej?

- Prawdopodobnie jednym z najmłodszych, bo nie wiem ile lat ma prezes Arur Prasek z Jodły Jedlnia, czy Paweł Kozak z Powiślanki Lipsko. Myślę, że wiek nie ma tu większego znaczenia. Trzeba kochać swój klub i poświęcić się tej "robocie" bez reszty. Inaczej sukcesów nie będzie. 

 

Rozmawiał Bartosz Wolski

Źródło: Kozienice24.pl

 

04-11-2013 BaWol
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

KONTO UŻYTKOWNIKA

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ogłoszenia drobne

Koszty - Sprzedam VAT - Sprzedam Faktury
Koszty - Sprzedam VAT - Sprzedam Faktury Dam Koszty na budowlankę , transport , usługi i inne ...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
Poszukuję Kobiet Do Współpracy
Praca dodatkowa dla kobiet, kilka h w tygodniu, sama ustalasz godziny pracy. Praca głównie online. Zarobki początkowe na poz...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
Kup Na Wymiar Siatki Zabezpieczające
Produkowane maszynowo siatki ochronne, wykonane są ze specjalnego tworzywa - polipropylenu PP bezwęzłowego. To materiał ni...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
facebook

 

Płatności online zapewnia: